Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Centrum pro seniory Zachar v Kroměříži vzniklo v roce 2005. Vzniklo s cílem propojit seniory, žáky základních škol a zdravotně postiženou mládež. Hlavní důraz ve své činnosti klade na aktivní činnosti, které umožňují rozvoj osobnosti a seberealizaci každého člena. Dnes sdružuje kolem 120 členů. Od roku 2012 je součástí Klubu seniorů v Kroměříži se sídlem na Hanáckém náměstí, jehož zřizovatel je město Kroměříž a jehož součástí je devět samostatných právních subjektů specifického zaměření. 

Od samého začátku svého vzniku má ve své náplni kurzy počítačové gramotnosti, práci s internetem, fotografií, natáčení videa. Stejně oblíbená je výuka anglického jazyka pro začátečníky i pokročilé. Jako jedni z prvních v republice jsme začali s trénováním paměti. Lektorky si neustále zvyšují kvalifikaci a o jejich kurzy je velký zájem. Oblíbené jsou kurzy výtvarných činností a ručních prací. 

Je až neuvěřitelné, jaký je zájem o cvičení rehabilitační, ale i kondiční, stejně jako o pravidelné vycházky s holemi. Velmi zdařilá je projektová činnost Centra podpořená městem Kroměříž, či Zlínským krajem. K nejúspěšnějším patří projekt „S holemi a přáteli se člověk dobře pobaví“. Byl vytvořen ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a provází Podzámeckou zahradou a je vhodný pro celé rodiny. Projekt “Cesta k aktivní dlouhověkosti“ spočívá v aktivním cvičení harmonizačním, kondičním a pravidelným trénování bowlingu. 

Činnost Centra pro seniory Zachar podporuje seniory k aktivnímu přístupu k životu, ovlivňuje pozitivně jejich myšlení, rozvíjí mezigenerační vztahy. 

Centrum pro seniory Zachar je zapojeno do celostátního projektu Nadace Charty 77 / Konta bariéry s názvem SenSen – aktivní život. 

Součástí Centra pro seniory Zachar je skupina Zdravotně postižené mládeže. Pravidelně se setkává v klubovně Centra každý čtvrtek od 14 – 18 hod. 
Hlavní náplní jsou společenské a vědomostní hry, cvičení, rehabilitace, trénink společenského chování, sebeobsluhy. Výroba drobných dárků, práce na PC, poslech hudby.

 

Výbor Centra pro seniory Zachar:

Dvořáková Jitka - předsedkyně

Pospíšilová Jana - místopředsedkyně, turistické vycházky

Šerá Marie - jednatelka

Mercová Emilie - hospodářka 

Bečicová Ludmila - rehabilitační cvičení    

Konečná Dana - práce se zdravotně postiženou mládeží

Michajlovičová Anna - propagace

 

Dočkálková Marta - kontrolní výbor 

 

Najdete nás na Hanáckém náměstí v Kroměříži v prvním podlaží bývalého PDA.

Mapa

Hanácké náměstí v Kroměříži