Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zábavně sportovní den 2017

19. 9. 2017

Členové Klubu seniorů Kroměříž změřili síly při sportovním zápolení s kolegy  z partnerských měst Nitry a Ružomberku dne 7. září 2017 při Zábavně sportovním dnu. Na hřišti Základní školy Slovan se sešlo 108 závodníků, které čekaly tradiční i méně obvyklé disciplíny. Senioři se utkali ve střelbě na florbalovou branku,v hodu na koš, v přenášení břemene, šipkách, hodu míčkem na cíl a ve srážení plechovek. „Sportovní výkony jsou přiměřené věku,“ uvedl s úsměvem vedoucí seniorů z Nitry Anton Chudík. Nitru i Ružomberk s Kroměříží pojí dlouholeté vztahy. „Rádi se potkáváme a změříme síly s našimi vrstevníky.

Podle místostarosty Kroměříže Pavla Motyčky je důležité i to, že se do organizace sportovních her seniorů zapojili i žáci ze Základní školy Slovan. „Mám z toho radost. Snažíme se v o mezigenerační solidaritu, což toto určitě naplňuje. Co se partnerských měst týče, razíme myšlenku, že přátelství mezi občany partnerských měst je o setkávání nejen oficiálních delegací. Účastníci si to užívají, což je pro nás největší odměna,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který nad akcí převzal záštitu.

Sportovní hry seniorů se v Kroměříži dříve již několikrát konaly, a to nejen  za účasti seniorů ze slovenské Nitry, ale i z dalších našich partnerských měst –např. Chateaudunu z Francie a města Ramnicu Valcea z Rumunska. „Partnerství  s některými městy trvá již několik desetiletí a  přerostlo v mnoha případech v osobní přátelství,“ připomněla naše předsedkyně                         Jitka Dvořáková. Senioři z Kroměříže se na oplátku zúčastnili letos v červnu sportovních her v Nitře.

Odpoledne se všichni soutěžící i organizátoři rozcházeli s pocitem, že něco udělali pro své zdraví a svou účastí přispěli k dobré pohodě a přátelství mezi seniory.